Styling krátkych vlasov – nebojte sa experimentovať!

Vlasy sú korunou krásy. Nech už sú krátke, dlhé, husté, redšie, blond alebo čierne. Každá žena si svoje vlasy pozná najlepšie a presne vie, ako sa starať a čo používať. Problém nastáva napríklad pri zmene účesu, kedy sa z dlhých vlasov zrazu stanú krátke. Nevieme, čo s nimi robiť alebo ako ich upratať. V dnešnom článku nájdete tipy na styling a účesy pre krátke vlasy.

Styling krátkych vlasov – nebojte sa experimentovať! (Foto: unsplash.com)

Vlnité alebo rovné

Práve toto budú dva účesy, po ktorých budete siahať najčastejšie. Príprava účesu začína už po umytí vlasov. Jemne do nich vmasírujte tužidlo, aby si účes lepšie držal tvar a vlasy mali objem. Použite ochranu proti vysokým teplotám a vlasy vyfénujte. V prípade vlnitého účesu použite žehličku alebo kulmu a vlasy postupne natočíte. Hotové vlasy nechajte vychladnúť a pre ležérnejší look vlasy pretraste. Potom už len použite lak na vlasy, prípadne sprej s morskou soľou, pre lepšiu textúru a objem. 

Pri žehlení vlasov dorovna je dôležité hlavne zachovať objem pri korienkoch a vyrovnať vlasy až ku končekom. Aby ste sa vyhli tým malým lietajúcim vláskom okolo tváre a cestičky, tak si na ruky nastriekajte trochu laku a jemne prejdite po týchto vláskoch. Účes bude pôsobiť upravenejšie počas celého dňa.

Nízky drdol

Jeho výhodou je to, že ho môžu nosiť ženy s akoukoľvek dĺžkou vlasov. Urobte si cestičku na stred, vlasy poriadne uhlaďte a vytvorte si nízky cop umiestnený na spodku hlavy. Potom ho klasicky zapleťte a obtočte okolo gumičky. Použite ďalšiu gumičku a máte hotovo, drdol je na svete! Tým, že sú vlasy zapletené, tak vám nebudú vytŕčať z drdolu.