6 osvedčených rád, ako urýchliť rast vlasov

Rýchlosť rastu vlasov je vlastnosť, ktorá je dedičná a vrodená. Existuje ale zopár trikov, ktoré rast aspoň o kúsok urýchlia, alebo vám zaručia, že vlasy rastú najrýchlejšie, ako to je vo vašom prípade vôbec možné.

6 osvedčených rád, ako urýchliť rast vlasov
6 osvedčených rád, ako urýchliť rast vlasov

Kremík

produkty, ktoré obsahujú veľké množstvo kremíka možno pripadajú neškodne, ale nie je to celkom tak. Kremík vlasy obaľuje, takže im nedovoľuje správne dýchať. Tiež upcháva vlasové folikuly, čím ich oslabuje a rast sa spomaľuje. To je riziko používania prípravkov s kremíkom – chvíľu vlasy vyzerajú krajšie, ale z dlhodobého hľadiska nečakajte že vám pomôže.

Jablčný ocot

Píše sa o ňom veľa, keďže má na ľudský organizmus pozitívne účinky. Využiť ho môžete dokonca aj pri starostlivosti o vlasy. Keď si po umytí nanesiete na vlasy jablčný ocot zmiešaný s vodou a opláchnete, posilníte vlasové folikuly a vlasy budú celkovo vyzerať pevnejšie a zdravšie. V konečnom dôsledku vám budú aj rásť rýchlejšie.

Zázračná trojka

Pri snahe dosiahnuť čo najvyššiu rýchlosť rastu vlasov vám pomôžu aj zásoby z domácnosti. Veľa ľudí vie, že vajíčka majú na vlasy priaznivé účinky. Môžete ich ale ešte vylepšiť. Zmiešajte šťavu z troch zemiakov, jeden žĺtok a čajovú lyžičku medu. Tento mix naneste na vlasy a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom poriadne umyte. Získate tak prírodnú masku na vlasy, ktorá ich posilní a urýchli ich rast.

Vitamíny

Nadmerné množstvo lupín na vo vlasoch býva indikátorom nízkej hladiny vitamínu B v tele. Doplňte ho výživovými doplnkami alebo vhodným jedlom (ryby, syry, vajíčka…). Práve vitamín B je potrebný pre zdravý rast vlasov. Podstatné sú aj vitamíny A a C, vďaka ktorým budú vlasy pevnejšie. Taktiež nezabúdajte na bielkoviny.

Obyčajná voda

Tekutiny sú potrebné na veľa procesov v ľudskom tele a to vrátane rastu vlasov. Hydratáciou zvnútra zabezpečíte znížene rizika lámania vlasov a zastavíte vysušovanie. V tomto prípade opäť platí, že tie najjednoduchšie veci dokážu najväčšie zázraky. Čistá voda je jednou z ciest, ako sa k dokonalým vlasom dopracovať.

Prírodné prípravky

Aj pri starostlivosti o vlasy platí, že je dobré staviť na kvalitu. Preto sa snažte pri nákupe sledovať etikety výrobkov a vyberať ti na prírodnej báze. Tie budú vašim vlasom a pokožke hlavy škodiť najmenej. Najlepšie je vyhnúť sa parabénom, sú to látky, ktoré sa často používajú v kozmetike a narúšajú hormonálnu činnosť človeka – najmä žien. Taktiež to s prípravkami na vlasy netreba preháňať, to vlasom tiež neprospieva.

Ešte jeden tip na záver. Veľa osvedčených výživových doplnkov a vitamínov môžete takto nakúpiť online lacnejšie, napríklad z lekárne Pilulka.sk alebo Lieky24.sk. So zľavovými kódmi z KuponyZdarma.sk môžete pri nákupe ešte ušetriť. Na nákup na Pilulka.sk sú k dispozícii viaceré zľavy. Všetky kupóny môžete ihneď uplaniť pri nákupe a to v stovkách obľúbených obchodoch.

Dúfame, že ste si v tomto článku našli aj vy využiteľné rady. Samozrejme nečakajte, že niekoľko krát zvýšite rýchlosť rastu vlasov, no môžete očakávať aspoň menšie vítané zvýšenie rýchlosti rastu vlasov. Pre ozaj rýchlejší rast vlasov sú predsa len vhodnejšie špeciálne príravky určené na podporu rastu vlasov.

Foto: ilustračné