Účesy na ples a stužkovú – aký typ účesu sa hodí k vašim šatám?

Sezóna stužkových slávností je v plnom prúde, no a sezóna plesov sa nám tiež pomaličky blíži, takže je načase začať riešiť, čo spraviť s vlasmi? Typ účesu na ples alebo stužkovú záleží nie len od toho, akú máte dĺžku a hustotu vlasov, ale aj od toho, aký je typ vašich šiat. Aký účes sa bude teda hodiť práve k tým vašim šatám? 

Účesy na ples a stužkovú – aký typ účesu sa hodí k vašim šatám? (Foto: pixabay.com)

Sexy vlny

Asi najjednoduchší zo všetkých účesov, ktorý si zvládnete urobiť aj sami doma je práve tento. Stačí si len natočiť vlasy, a tie potom dostylovať do požadovaného looku. Môžete si ich napríklad natupírovať a zopnúť z jednej strany, nechať celé rozpustené alebo si spraviť objemnú ofinu. Takýto účes sa hodí najmä k obtiahnutým šatám, ktoré majú luxusný vzhľad a majú odhalený chrbát. No spraviť si ho môžete aj v prípade ak máte šaty Áčkového strihu.

Celé vlasy zopnuté

Najčastejšie sa na ples alebo stužkovú volí takýto účes, kde sú všetky vlasy zopnuté do drdolu na spodku alebo vrchu hlavy. Už to vyzerá trošku prepracovanejšie a efektnejšie. Výhodou je hlavne to, že sa vám vlasy nebudú nikde pliesť a máte istotu, že zostanú na mieste. Tento typ účesu sa hodí hlavne k šatám bez výstrihu, k princeznovským alebo šatám so sukňou do A.

Polovica zaputá, polovica rozopnutá

Ak sa neprikláňate k úplne rozpusteným vlasom, no zároveň vás neláka si všetky vlasy zapnúť, tak je toto ideálne riešenie. Takýto účes pôsobí naozaj pekne, hodí sa skôr dlhším vlasom, keďže pekne vynikne dĺžka a viete si ho spraviť vo viacerých variantoch. Môže vyzerať naozaj prepracovane a elegantne alebo aj viac uvoľnene a nedbalo. Čo sa týka toho, k akým šatám sa hodí, tak si ich môžete dať k akýmkoľvek, pretože sa hodí naozaj ku všetkému.