Tipy pre starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pokožku rieši azda každá žena, ktorá chce vyzerať a cítiť sa dobre. Do rutinnej starostlivosti o pleť je možné zaradiť rôzne produkty, nie všetky ale účinkujú rovnako spoľahlivo. Existujú však aj také, ktoré v sebe kombinujú viacero pozitívnych vlastností a dokážu dokonca nahradiť hneď niekoľko prípravkov.

Tipy pre starostlivosť o pleť
Tipy pre starostlivosť o pleť (Foto: PR)

Micelárna voda – malé predstavenie

V rámci rutinnej starostlivosti o pleť je micelárna voda nezastupiteľným prvkom. Nielenže zbavuje pleť nadbytočnej mastnoty a nečistôt, ktoré sa na nej usadili behom dňa, ale navyše ju dokáže účinne hydratovať. K plusom prípravku treba rozhodne zaradiť aj fakt, že kvalitné micelárne vody nenarúšajú prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky, ktorá tak neprichádza o dôležité (a telu vlastné) lipidové vrstvy.

Ak si chcete zaobstarať naozaj kvalitnú micelárnu vodu, mali by ste ísť priamo ku zdroju; a ten sa nachádza vo Francúzsku, kde sa micelárna voda objavila prvýkrát. V súčasnosti ju v najvyššej kvalite vyrába francúzska značka Bioderma, pod ktorej hlavičkou môžete na webe a pultoch slovenských lekární nájsť aj tieto micelárne vody…

Tip pre citlivú pokožku

Micelárna voda pre citlivú pleť z dielne Biodermy nesie názov Sensibio H2O. Základom výrobku sú micely – estery mastných kyselín, ktoré pomáhajú obnovovať hydrolipidický film kože. Táto micelárna voda je absolútne kompatibilná s pokožkou s rôznym stupňom citlivosti, ktorú zbavuje nečistôt (aj make-upu) a zároveň upokojuje a osviežuje. Ide o hypolaergénnu a bezoplachovú micelárnu vodu, ktorá neobsahuje parfumy, parabány ani alkohol.

Tip pre dehydratovanú pokožku

Ďalšia „vlajková loď“ Biodermy má názov Hydrabio H2O a ako už jej názov napovedá, pôjde o čistiacu a odličovaciu vodu s posilneným hydratačným účinkom. Aj táto micelárna voda je vhodná pre rôzne typy pleti (vrátane tej citlivej). Jej zloženie obsahuje biologický patent, aktivizujúci hydratačné schopností pokožky. Micelárna voda Hydrabio od Biodermy stimuluje činnosť vodných kanálikov v pokožke, čím pomáha udržiavať jej prirodzenú vlhkosť. Hydrabio H2O neobsahuje alergény, je však jemne parfumovaná.

Tipy pre starostlivosť o pleť
Tipy pre starostlivosť o pleť (Foto: PR)

Tip pre mastnú pokožku

Najmä pre ľudí s mastnejšou pokožkou pripravila Bioderma micelárnu vodu Sébium H2O, prospieva však aj zmiešanej pokožke a pleti, ktorá ma sklon ku tvorbe akné. Prípravok ťaží zo svojho zloženia, obohateného o patentovaný prvok, regulujúci kvalitu kožného mazu. Aj vďaka nemu môže byť vaša pokožka pokojnejšia a vy bez starostí z upchatých pórov. Sébium neobsahuje farbivá, parabény ani alkohol, zato je zloženie tejto micelárnej vody obohatené o síran meďnaty a glukonát zinočnatý.

Tipy pre starostlivosť o pleť
Tipy pre starostlivosť o pleť (Foto: PR)

Prečo by ste si práve vy nemohli dopriať prvotriednu starostlivosť o svoju pokožku? Vyskúšajte micelárne vody od Biodermy a zistite, ktorá z nich vám najlepšie vyhovuje.

Text:PR