Poznáte silu pravej lásky?

Byť vo vzťahu a zamilovaný nie je pre každého samozrejmosťou. No je to ten najkrajší pocit, ako zdieľať spoločné hodnoty spolu s partnerom. Vedeli ste aj o tom, že šťastný a milujúci vzťah má v skutočnosti nespočetné množstvo zdravotných výhod?. Povieme vám aspoň o pár z nich a budete mať hneď lepší dôvod na príjemné zoznámenie.

Poznáte silu pravej lásky

Zamilovanosť môže byť skvelým prostriedkom, ako si zdokonaliť svoju pleť. Podľa odborníkov, ak sa zamilujete vaše telo uvoľňuje celý rad prospešných hormónov, vrátane známych endorfínov. Okrem toho sa znižuje hladina stresu a ten potom nevplýva v takej miere na naše bunky.

Vedecké fakty
Láska môže liečiť. Aj to podľa mnohých vedcov skutočne funguje. U párov sa konkrétne zranenia hoja rýchlejšie. Stabilný a láskyplný vzťah tomu dobre napomáha, pretože u osamelých ľudí sa cytokinéza (delenie buniek) prejavuje pomalšie. Tým pádom je aj zlepšenie zdravotného stavu výrazne spomalené. To je ďalší podnet k tomu aby ste si našli kvalitnú zoznamku a začali hľadať takýto liek. Jednotlivé štúdie vedcov, ktoré boli publikované v časopise Archives of General Psychiatry, dokladujú množstvo podobných zistení.

Sila je v nás
Láska môže zlepšiť menštruačný cyklus. Znamená to, že ak budete mať pravidelný sex, môžete si pomôcť aj v tomto smere. Ženy, ktoré si ho dopriali aspoň raz týždenne, mali vyššie hladiny estrogénu a pravidelnú menštruáciu. Takže dámy, ak nemáte po ruke partnera zamierte na sex zoznamku a fungovanie máte zaistené. Prinajmenšom máte aspoň zámienku na odskúšanie.

Sila lásky je nepochybná a kto sa chce vymaniť spod jej nadvlády, veľké šance na dlhodobé fungovanie zrejme nemá. Tak či onak, raz si určite nájde každého. Na akú dlhú dobu, to je už len na vás. Začnite spoznávať blahodarné účinky oxytocínu – hormónu lásky a uvidíte, že si tento návyk nebudete chcieť z tela odstrániť.

Text a foto: PR