Módne trendy na zimu 2016/17

Zima už prichádza, takže ak chcete byť oblečení podľa najnovších módnych trendov, čítajte ďalej. V tomto článku budú tipy pre ženy, ale aj pre mužov. Tí, čo sa o módu zaujímajú, určite sledovali módne prehliadky v New Yorku, Paríži, Miláne atď. A ako ste si možno všimli, módny priemysel prestáva robiť rozdiely medzi mužskými a ženskými trendami (genderless fashion). Ktoré prvky teda budú túto zimu in?

Módne trendy na zimu 2016/17
Módne trendy na zimu 2016/17

Kožušina
Doteraz bola kožušina výhradne ženskou záležitosťou. Raz za čas sa v nej ukázali aj populárni muži (Macklemore), ale týchto prípadov bolo naozaj málo. Táto zima prináša veľký obrat – páni môžu zahodiť predsudky a ísť si kúpiť kožuch. Možno pochopia, prečo ich ženy majú tak rady. V ženskej móde bola kožušina vždy trendy, každý rok sa ale menili nejaké detaily. Túto zimu bude pre ženy in biela kožušina.

Zamat
V zime máme na oblečenie tri požiadavky. Chceme aby nás zahrialo a aby bolo luxusné a pohodlné. Zamat spĺňa všetky tri kritériá. Naozaj pôsobí luxusne a na dotyk je veľmi príjemný. Kvôli výraznej textúre zamatu je dobré kombinovať ho s hladkými materiálmi. Najkrajšie vyniká v tmavých a sýtych farbách (čierna, tmavomodrá, bordová…), ale určite nič nepokazíte ak zvolíte pestré farby. Potom si ale treba dávať pozor na farebné kombinácie. Pre mužov sú zo zamatu vhodnými voľbami saká alebo mikiny. Ženy majú opäť väčší výber, môžu siahnuť po zamatových šatách, sukniach, topoch, alebo tiež mikinách a sakách.

Military
Nedávno boli populárne tzv. „military jackets“ a ich fanúšikova sa môžu tešiť na túto zimu. Rôzne módne domy sa nechali inšpirovať armádnymi uniformami. Práve military je trend, ktorý ocenia aj konzervatívni čitatelia. Najviac charakteristické sú pre tento štýl saká a kabáty s dvojradovým zapínaním gombíkov. K nim sa perfektne hodia vysoké čižmy.

Páperové bundy
Podľa nových trendov už páperové bundy nepatria len na zasnežený svah. Práve v zime 2016/17 si ich môžete obliecť kamkoľvek. Ich výhodou je to, že vás zahrejú viac ako čokoľvek iné. Najlepšie je kombinovať ich s tričkom alebo svetrom v čo najsýtejšej farbe.

Rifľové bundy
Do módnych trendov sa počas tejto sezóny dostane aj rifľová bunda. Dokonca je in aj rifľové sako. Do chladnejšieho počasia bude vhodná rifľová bunda s vlnenou podšívkou – v tej vám zima určite nebude.

Šatky
Počas tejto zimy zabudnite na tie veľké vzorované šatky alebo mohutné šály, ktoré sa nosili minulé roky. Tento rok bude lepšie ak si okolo krku zoberiete jednoduchú, nenápadnú a malú šatku.

Toto bol rýchly prehľad tohtoročných trendov, podrobnejšie sa im ešte určite budeme venovať v ďalších článkoch. Mnohé z trendov vidíme už aj v našich obľúbených obchodoch ako je BonPrix, Zoot, FootShop a veľa ďalších. Jeden tip na záver, pri kúpe cez internet môžete ušetriť vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, ktoré sú zadarmo, sú ich tam stovky do mnohých známych obchodov. Tak schválne sa pozrite, že tam nájdete zľavy aj pre vaše obľúbené obchody.

Foto: ilustračné