Starostlivosť o ruky počas zimných mesiacov

V zime je naša pokožka na celom tele namáhanejšia. V tejto dobe sú to práve ruky, ktoré trpia najviac. Mráz, dezinfekčné prípravky aj zimné doplnky. Doprajte im väčšiu pozornosť. Ako sa správne starať o pokožku rúk?

Starostlivosť o ruky počas zimných mesiacov (Foto: unsplash.com)

Čo používať na hydratáciu?

Ruky o nás veľa prezrádzajú a je to jedna z prvých vecí, čo si na človeku všimneme. Zima a chemikálie ruky vysušujú, preto si treba dávať pozor aj na to, aké krémy používate. Hľadajte také, ktoré majú prevažne prírodné zloženie a hustú konzistenciu. Čím hustejší krém bude, tým bude pokožka hydratovanejšia. Pri výbere krému skontrolujte aj to, ako sa vsiakne do pokožky. Určite nechcete, aby vám zostal na rukách mastný a lepkavý film.

Zábaly na ruky

Do bežnej starostlivosti o pokožku rúk by ste mali zaradiť hydratačné zábaly. Predsa aj na pleť si dávate masky. V drogérií nájdete rukavice, v ktorých je sérum na ruky. Tie si navlečiete, zalepíte a necháte pár minút pôsobiť. Niektoré kúry sú aj na noc, no tu si už treba vyberať podľa vlastných preferencií a toho, čo vám je pohodlné.

Starostlivosť o nechty

Aj o nechty by ste sa mali dostatočne starať a používať len lak nestačí. Na túto oblasť sú určené oleje. Používajú sa aj rastlinné oleje z kuchyne, ktoré sú obohacované vitamínom E. Kvapky oleja si naneste na každý necht a vmasírujte ho druhou rukou aj do kože. Nezabúdajte na pravidelné zastrihávanie a lakovanie.