Tipy pre krásne, zdravé vlasy a ich rýchlejší rast

Každá žena túži po krásnych a zdravých vlasoch a aby sme boli úprimní, je to veľmi jednoduché! Stačí zaradiť do svojej stravy niekoľko potravín, jesť viac vitamínov a budete sa diviť, aké výsledky to môže priniesť!

Tipy pre krásne, zdravé vlasy a ich rýchlejší rast
Tipy pre krásne, zdravé vlasy a ich rýchlejší rast

Tajomstvo totiž tkvie v konzumácii správnych potravín, ktoré sa nemalým podielom prispievajú ku kvalite a kráse našich vlasov. Mali by sme piť veľa vody, jesť veľa bielkovín, najmä lososa (bohatý na omega-3 a vitamín D), vlašské orechy (vitamín E), vajcia (železo pomáha prenášať kyslík do vlasovej folikuly), a špenát (železo , beta-karotén, kyselina listová). Prospešná je tiež konzumácia sladkých zemiakov, čučoriedok a gréckeho jogurtu.

Skvele na naše vlasy pôsobia esenciálne oleje ako kokosový, olivový, jojobový či arganový. Teplý olej pritom stačí vmasírovať do pokožky hlavy, alebo aplikovať priamo na vlasy. Masírujte aspoň 15 až 20 minút a potom nechajte olej na vlasoch pôsobiť aspoň pol hodiny a následne vlasy dôkladne umyte. Povzbudíte tým svoje vlasové folikuly a vlasy budú rásť rýchlejšie. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú prírodnú olejovú masku. Zmiešajte 1 šálku kokosového oleja s 1 lyžicou mandľového, macadamového, alebo a jojobového oleja. Aplikujte na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť po dobu desiatich minút. Potom vlasy umyte ako obvykle.

Vedeli ste, že jablčný ocot môže byť veľmi efektívny pri odstraňovaní nečistôt, špiny a oleja nahromadeného vo vlasoch, rovnako ako akýchkoľvek zvyškov z vašich stylingových prípravkov na vlasy? Jablčný mušt môžete použiť v dňoch kedy nechcete používať šampón ako prírodnú alternatívu, alebo ho bez obáv používajte dokonca pravidelne. Pridajte dve polievkové lyžice octu na dve šálky vody a opláchnite vlasy s touto zmesou. Nebojte sa vône octu, táto vôňa zoslabne. Kombinovať to môžete napríklad aj s esenciálnymi olejmi, napríklad s levanduľou, rozmarínom, cédrovým drevom a pod.

Pred spaním sa odporúča vždy si kefovať vlasy. Začnite na pokožke hlavy a pokračujte po každej časti vašich vlasov aspoň raz. Kefovanie raz denne pred spaním môže zvýšiť krvný obeh v pokožke hlavy, čo môže zlepšiť rast a zdravotný stav vlasov. V minulosti to ženy robili denne a dlhé, zdravé vlasy neboli v ich prípade výnimkou. Inšpirujme sa preto nimi.

Vidíte, ide to aj bez zbytočných chemikálií či zásadných zásahov do účesu. Príroda nám predsa poskytuje všetko potrebné. Vhodná strava je tým správnym kľúčom ku krásnej zdravej hrive.

Foto: ilustračné