Módne trendy na leto 2017. Tieto kúsky si zamilujete

Ako každé leto, aj toto bude z pohľadu módy iné. Pripravte sa na neho včas a čítajte čo je trendy a čo nie. Samozrejme niektoré veci len tak z vášho šatníka sa nesmú stratiť. Povieme si aj to, čo z neho rozhodne netreba vyhadzovať.

Módne trendy na leto 2017. Tieto kúsky si zamilujete

Toto leto bude typické pre škandinávsku módu. Budú sa používať trochu retro vzory a štýly. Často uvidíte aj čipky, ktoré sú stále viac a viac populárne. Na oblečení budú prevažovať čisté a jednoduché línie, žiadne zložité vzory. Čo sa farieb týka, populárne budú pestré farby, pri ktorých sa bude brať ohľad na kontrast medzi väčšími farebnými plochami. Za farbu leta sa už teraz považuje hnedá – všetky odtiene od jemných prírodných až po sýtu čokoládovú hnedú. Z minulých sezón sa v trendoch zachovali trblietavé a metalické látky. Možno ich už máte nakúpené z výpredajov po minulej sezóne. Kto z nás by nenakúpil, keď sú tie zľavy tak výhodné? Do trblietavých a metalických látok patrí aj neoprén, ktorý je inšpirovaný športovým oblečením. Aj rôzne doplnky sa budú riadiť trendami v oblečení, takže napríklad kabelky očakávajte hranaté a pestro farebné.

Módne trendy na leto 2017. Tieto kúsky si zamilujete

U žien bude in bohémsky štýl. Ten je inšpirovaný Afrikou a Južnou Amerikou, preto môžeme očakávať „kovbojské“ oblečenie. Populárne budú košele s bohatým zdobením a širokými rukávmi. Najčastejšie ich uvidíme v mangovo žltej farbe, ktorá je kombinovateľná s vicerými inými. K nim sa perfektne hodia džínsy. Sukne tiež prešli obnovou a najnovší štýl sa bud páčiť ženám, ktoré majú radšej viac vrstiev. Najnovšie sukne sa totiž skladajú z krátkej spodničky, ktorá je prekrytá dlhou sieťkou alebo čipkou. Nič nepokazíte ani blúzkami a topmi s čipkami, prípadne trochu retro zvonovými nohavicami.

Paris Expo-Porte de Versailles sa stalo inšpiráciou pre plavky a spodnú bielizeň. V oblasti plážovej módy je zjavné, že rastú boky nohavičiek, zakrývajú sa prsia a pásy sa dvíhajú. Je pravdepodobné, že pláže sa tento rok zaplnia aj jednodielnymi plavkami. Taktiež ale treba očakávať nové strihy plaviek, napríklad zaujímavý spôsob, pri ktorom ramienka idú cez jedno rameno. Spodná bielizeň tiež nejde do extrémov, práve naopak. Smeruje k romantickým a nežným vzorom a materiálom. Príkladom je opäť čipka.

Je možné že sa módnym trendom stanú už spomínané retro veci. Konkrétne by sa mala vrátiť móda 90. rokov minulého storočia. To znamená že sa vrátia ležérne, pohodlné strihy. Určite v lete nič nepokazíte mini-sukňou. K tým sa budú hodiť pančuchy, ktoré budú mať veľa pestrých farieb. Čo sa vzorov na oblečení týka, populárnymi sa stávajú jednoduché vzory. To znamená pásiky, šachovnice, bodky atď.

Módne trendy na leto 2017. Tieto kúsky si zamilujete

V nešposlednom rade ak ine o módne doplnky, do pozornosti sa pred letom opäť dostáva novinka minulej letnej sezóny – retiazky na členok. Ak si teda budete vyberať oblečenie na letnú sezónu, nezabudnite na pestré farby, kontrast medzi nimi a jednoduché vzory. Také kúsky už určíte v šatníku máte, takže si ich tam nechajte ďalej. Neberte si zbytočne veľa doplnkov ako sú napríklad šperky. Oblečenie by malo byť pohodlné.

Foto: ilustračné