Vrstvenie oblečenia – čo by nemalo chýbať vo vašom jesennom šatníku?

Jeseň je už za dverami, dni sú čoraz chladnejšie a je dôležité sa na toto obdobie začať pripravovať. Postupne treba začať vyťahovať svetre, bundy a dlhé nohavice. Ak by ste si chceli osviežiť šatník niečím novým alebo neviete, čo na vrch na sveter alebo tričko, aby vám nebola zima, tak vám poradíme. V tomto článku nájdete tipy na vrstvenie oblečenia a jednoduché kúsky, ktoré sa vám budú hodiť na každý deň.

Vrstvenie oblečenia – čo by nemalo chýbať vo vašom jesennom šatníku? (Foto: unsplash.com)

Saká a kardigány

Viete ich nosiť počas celého roka, sú štýlové a zároveň vás zahrejú. Reč je o sakách a kardigánoch. Hodia sa na bežný deň, do práce aj na doma. Pri sakách by ste mali siahnuť po kvalitnom materiáli, prevedení a aj tvare, ktorý bude sedieť vašej postave. Momentálne sú trendy oversize saká, no hodia sa hlavne útlejším postavám a ženám s užšími ramenami.

Ideálny kardigán by mal byť trošku dlhší, aby vás poriadne zahrial a pôsobil takmer ako kabát. Kardigán môže byť so zapínaním na zips, na gombičky alebo úplne bez zapínania – v tomto prípade je ideálne použiť opasok. Rovnako ako pri saku si dajte pozor na materiál. Najlepšia je vlna, bavlna alebo kašmír.

Nesmrteľný trenčkot

Trenčkot je kúskom, ktorý sa opakuje v móde neustále dookola. Jediné, čo sa mení, sú materiály, strihy a farby. Dnes už si nájde ten ideálny trenčkot každá žena. Pre nižšie a útlejšie postavy odporúčame kratší trenčkot, vysoké ženy si môžu dovoliť tento jesenný kabátik až pod kolená. Pri farbe môžete siahnuť po béžovej klasike, no praktická je napríklad aj tmavo modrá, čierna alebo sivá.