Pár nechtových tipov pre dokonalé vianočné nechty

Dokonalé vianočné nechty nezávisia iba od zaujímavých vzorov, ktoré si vyberiete u manikérky, ale aj o celkovom vzhľade vašich rúk. Zvyknete mať v zime suché, lámavé a štiepiace sa nechty? Máme pre vás tipy na to, ako ich správne ošetrovať.

Pár nechtových tipov pre dokonalé vianočné nechty
(zdroj: komerčný článok)

V chladných mesiacoch je suchá naša pokožka, ale aj naše nechty, pretože sú súčasťou kože a tvoria ich tie isté bunky, ibaže sú zhrubnuté a tvrdšie. Preto majú nechty veľmi podobné potreby ako pokožka a obsahujú rovnaké prirodzené oleje. Mydlá vysušujúce pokožku a mrazivé počasie uberajú na hydratácii.

Využite trvácnosť gélových nechtov

Jednoduchá úprava a neustála dokonalosť je hlavným dôvodom, prečo investovať do UV lampy na nechty. Takto si budete môcť aj doma vytvoriť trvácne gélové nechty, ktoré spevňujú vaše prirodzené nechty. Vyberajte si najmä tmavšie sýte tóny, vo vianočnom období vedie bordová, červené a odtiene drahokamov.

Máme pre vás však aj ďalšie tipy na vianočné gélové nechty:

farby cukrových lízaniek – vianočnou klasikou je kombinácia bielych a červených pruhov pripomínajúcich mentolové vianočné lízanky,
snehuliaci – biela farba nepatrí iba snehu v prírode, ale pristane aj našim nechtom, stačí ju doplniť o čierne kvapky a červený noštek a snehuliaci sú na svete – tento motív je vhodný pre začiatočníkov,
hviezdy – ak túžite po trblietavejšom motíve, zvoľte napríklad zlaté hviezdy na tmavomodrom podklade,
detské motívy – trendom sú aj motívy pripomínajúce medovníčky a iné koláčiky, ktoré pôsobia hravo,
• pokiaľ máte radi tmavozelenú a zašpicatené končeky, vyhrá u vás motív vianočného stromčeka.

Starostlivosť o ruky

Aby boli vaše nechty naozaj dokonalé, musíte ich pravidelne ošetrovať. Obzvlášť v zime je potrebné dodržiavať tieto zásady:

Olejovanie, krémovanie a masky na ruky – najmä po umytí rúk si ich vždy nakrémujte. Okolie nechtov ošetrujte olejom na to určeným. Tieto oleje a krémy by mali obsahovať ingrediencie ako je jojobový olej, bambucké maslo alebo avokádový olej. Zaručia, že sa vám nebudú tvoriť bolestivé zádery a tiež posilnia samotné nechty. Môžete si ich naniesť na ruky v hrubšej vrstve pred spaním a navliecť si na ne rukavice.
Používajte mydlo, ktoré nevysušuje ruky – ak ste si doteraz vyberali mydlo iba podľa vône, mali by ste sa zamerať na hydratačné produkty. Pokojne si vyberte nejaké z lekárne. Malo by obsahovať čo najmenej parfumov a iných chemických prísad.
Nechty zastrihávajte a pilníkujte iba keď sú mokré – ak by ste si skracovali nechty za sucha, mohlo by dôjsť k ich rozštiepeniu. Naopak, ak ich budete pilníkovať a leštiť keď sú vlhké, teda ideálne po kúpeli, vyrovnáte nerovnosti a drsné hrbolčeky, ktoré by poviedli k štiepeniu.
Chráňte ruky rukavicami doma i vonku – nechty a ruky nepotrebujú ochranu iba pred chladom, ale aj pred rôznymi chemikáliami, s ktorými prichádzajú do styku napríklad počas predvianočného upratovania. Preto ich vždy pri používaní čistiacich prostriedkov chráňte gumenými rukavicami. Poďakujú sa vám za to najmä gélové nechty, ktoré si s chemickými prísadami naozaj nerozumejú.
Doplňte vitamíny a minerály – pre pevné nechty je dôležitá aj zdravá strava. Určite viete, že im prospieva zinok. Krásne budú aj vďaka avokádu, orechom (najmä mandliam, pistáciám a vlašským orechom) a lososovi.
Overujte zloženie prípravkov na posilňovanie nechtov – niekedy totiž ide o dvojsečné zbrane a tieto prípravky spevňujú nechty tým, že obsahujú alkohol, ktorý nechty vysušuje. Tak sa na prvý pohľad zdajú tvrdšie, ale v skutočnosti im chýba správna starostlivosť a môžu sa bolestivo lámať. Preto sa týmto produktom radšej vyhnite.

Komerčný článok