Dokonalý relax na záhrade i doma? Doprajte si pohodlné závesné kreslo!

Závesné kreslo skvelo zužitkujete na záhrade, môžete ho však preniesť aj do interiéru, kde krásne oživí celý priestor.

Dokonalý relax na záhrade i doma? Doprajte si pohodlné závesné kreslo!
Dokonalý relax na záhrade i doma? Doprajte si pohodlné závesné kreslo! (zdroj: ratanea.sk)

V poslednej dobe sú tieto záhradné kúsky mimoriadne obľúbené. Dotvoria každú terasu či balkón, pokojne ich však môžete umiestniť aj do obývačky a užívať si ich pohodlie aj tam. Závesné kreslá ponúkajú množstvo zdravotných benefitov. Ich pohodlie vychádza z „polohy dieťaťa“, ktorá je známa z jogy a hovorí sa o nej ako o najlepšej polohe na relax a úľavu pri bolestiach chrbta.

Závesné kreslá dožičia chrbtici prirodzenú pozíciu a uvoľnia svaly stuhnuté stresom, dlhým sedením či státím. Možno ste to netušili, no závesné kreslo uľavuje namáhaným svalom, kĺbom a stavcom, dokonca je prevenciou proti migrénam, navracia prirodzenú pozíciu vnútorným orgánom, ktoré často sedením utláčajú a polhodina v kresle vás osvieži ako relaxačná masáž.

Kreslo sa hodí do každej domácnosti

Kreslo, ktoré si môžete vybrať vo viacerých prevedeniach, zútulní interiér i záhradu. Vo vnútri opticky oddeľuje relaxačnú zónu od obytnej alebo jedálenskej časti. Hodí sa do každého príbytku, či už ide o modernú alebo retro domácnosť. Vo výbere nájdete hojdacie vajíčka i štýlové kreslá s efektnými stojanmi.

Doprajte si kreslo na záhradu i do bytu

Do nekrytých vonkajších priestorov je ideálne závesné kreslo z umelého ratanu. Ide o mimoriadne praktický materiál, ktorý odoláva dažďu, vetru, mrazu i priamemu slnku, je stálofarebný a jeho udržiavanie je veľmi jednoduché. Po sezóne potom kreslo využijete napríklad na chodbe alebo v zimnej záhrade. Hitom posledných sezón sú aj kresielka s drevenou konštrukciou. Môžete si vybrať z verzie pre jedného i pre dvoch.

Záhradným nábytkom oživíte a prevzdušníte aj akýkoľvek interiér. Využijete ho v obývacej izbe, pracovni, spálni i detskej izbičke. Kreslá z dreva alebo umelého ratanu sa totiž perfektne hodia aj do interiéru. Tieto materiály dobre ladia k väčšine moderného nábytku. A kam také kreslo umiestniť? Vyberte mu buď kút s výhľadom von alebo do priestoru, alebo ho umiestnite do frekventovanej časti domácnosti, kde sa stane stredobodom pozornosti.

Komerčný článok