Ako vyberať a kombinovať moderné šperky

V módnom svete sa verí, že nie oblečenie robí osobný štýl človeka, ale ako sa kombinuje a aké doplnky sa používajú. Je to spôsobené tým, že vo veku celosvetovej distribúcie masových obchodov sa všetko stalo viac rovnakým a odlíšiť sa pomocou vlastného štýlu je už tak ťažšie.

Ako vyberať a kombinovať moderné šperky
Ako vyberať a kombinovať moderné šperky (Foto: elbeza.sk)

Avšak aj v rovnakých veciach môžete vyzerať veľmi individuálne, ak kladiete správne akcenty. Veľmi dobre vám v tom pomôže aj moderný šperk. Navrhujeme vám, aby ste sa pozreli na odporúčania, ako sa to robí, čo najlepšie.

Najdôležitejšie aspekty

Aby sme pochopili, ktoré šperky je lepšie v danej situácii nosiť a kombinovať, je dôležité zamerať sa na 3 aspekty:

  • 1. Dôstojnosť a nevýhody vašej osobnosti a tváre;
  • 2. Situácia, téma;
  • 3. Šaty, ktoré nosíte.

Keď rozhoduje tvar a proporcie

Hlavným pravidlom pri výbere šperkov je najskôr zdôrazniť prospešné časti tváre a tela. Ak máte zle urobenú manikúru, zlomený necht, škrabance na rukách alebo nepríjemný tvar prstov, potom tieto nedostatky nezvýrazňujte jasným krúžkom alebo veľkým náramkom.

Ak máte dvojitú bradu alebo plný krk, nemali by ste nosiť krátke perly, ktoré ešte zdôrazňujú tieto nedostatky. Inšpirujte sa kolekciou krásnych šperkov Oliver Weber a určite si vyberiete niečo, čo bude spĺňať všetky tieto požiadavky.

Ak máte okrúhlu, plnú tvár alebo plnú figúru, je lepšie si vybrať všetky šperky dlhého predĺženého tvaru-reťazové náušnice, dlhé náhrdelníky a retiazky s príveskom. Všetky okrúhle dekorácie -náušnice, krúžky, krátke korálky, treba vynechať.

Investujte do svojej krásy

Ak je naopak vaša tvár príliš dlhá, môžete vizuálne zmenšiť dĺžku okrúhlymi ornamentmi, ktoré sú kratšie a pretiahnuté v šírke. Možností, ako si vybrať šperk podľa tvaru tela je viac. V mnohých prípadoch ale rozhoduje aj cena. Je to ale investícia do budúcnosti, ktorá na svojej hodnote nestratí nikdy, tak si pri ich kúpe na to spomeňte.

Text: PR