5 módnych prešľapov, ktorým sa na stužkovej radšej vyhnite

Prichádza čas na malú lekciu o móde na stužkovej. Bude sa hodiť práve maturantkám, ktoré sa na podobnú akciu chystajú a ukáže niekoľko vecí, ktorým sa je lepšie vyhnúť. Hodiť sa môže, aj keď sa chystáte na inú spoločenskú udalosť. Bude to skôr z oblasti doplnkov – líčenie, vlasy nechty… Aj vy sa budete lepšie cítiť, keď sa nebudete trápiť detailami na vašom výzore.

5 módnych prešľapov, ktorým sa na stužkovej radšej vyhnite
5 módnych prešľapov, ktorým sa na stužkovej radšej vyhnite

Príliš tmavý rúž

Síce ide o pomerne silný pútač pozornosti, ale len málokedy sa ženám bez pokročilého vzdelania podarí zladiť ho so šatami. Výsledok potom nevyzerá veľmi pútavo. Dokonca dokáže pôsobiť až vulgárne, takže ak môžete, alebo to nemáte schválené nejakým odborníkom, radšej sa mu vyhnite. Pri príležitosti akcie ako je stužková radšej treba staviť na istotu a siahnuť po nejakom svetlejšom odtieni.

Prezdobené nechty

Je to možno trochu nepochopiteľné, ale v dnešnej dobe sa mladšie ženy často odvážia k podobným kreáciám. Ich nepraktickosť a nevkusnosť vynikne práve na veľkých spoločenských akciách. Ešte horší extrém ako zbytočne farebné a pútavé nechty sú 3D trblietky, kamienky alebo iné ozdoby. Taktiež „dúhové nechty“, alebo každý prst inej farby, sa na stužkovú naozaj nehodia. Nechty majú v tomto prípade plniť úlohu menej nápadného doplnku k šatám, alebo celkovému výzoru. Takže použite nejaký farebne zladený lak, alebo radšej choďte iba na manikúru a nechajte nechty v prirodzenom stave.

S trblietkami opatrne

Trblietky patria k obľúbeným večerným doplnkom, či už sa nachádzajú na oblečení, alebo sú vo forme telových trblietok. Na ich efekte nie je nič zlé, pokiaľ jednu-dve umiestnite na nejaké vhodné miesto na tvári. Pri ich „dávkovaní“ ale platí pravidlo – opatrnosti nikdy nie je dosť. To isté platí aj pre trblietavé očné tiene, stačí nepozornosť pri líčení, alebo nekvalitný produkt a hrozí celovečerné trblietanie sa na náhodných miestach na tvári, čo asi žiadnu maturantku pri takejto príležitosti nepoteší. Ako všetci vieme, trblietky sa veľmi ťažko dávajú z akéhokoľvek povrchu dole, takže s nimi naozaj opatrne.

Omietková kráľovná

Všetkého veľa škodí, no a pri make-upe to platí dvojnásobne. Stať sa kráľovnou stužkovej chce asi každá, ale tento fakt sa sa stáva nepravdepodobným priamo úmerne hrúbke make-upu. Ak vznikne veľmi viditeľný kontrast medzi niektorými časťami tváre, efekt sa ešte zhorší. Preto aj tu platí pravidlo – menej je viac.

Vlasy

Na stužkovej che mať každá účastníčka niečo, čo bude zároveň decentné a originálne. Problémom ale je fakt, že účesov, na ktoré sa vzťahujú obidve podmienky je pomerne málo. Na druhej strane, rovnako ako to prehnať s extravaganciou účesu, nie je dobré mať iba jednoduchý účes, alebo rozpustené dlhé vlasy. V prípade krátkych vlasov je to o ničo prípustnejšie.

Keď sa budete držať aspoň týchto piatich pravidiel, máte o niečo väčšiu šancu, že nebudete musieť celý večer riešiť detaily na vašom výzore. Lepšie bude aj vám, no aj ľuďom z vášho okolia pri pohľade na vás.

Foto: ilustračné